La Glorieta- letnia milonga plenerowa w Krakowie!

Krakowska milonga La Glorieta miała swoją inaugurację w lipcu 2010 roku. Nazwa nawiązuje do znanej milongi w Buenos Aires (w dzielnicy Belgrano), która również odbywa się w altanie (hiszp. glorieta - altana).

La Glorieta to niezapomniany klimat letnich wieczorów przy śpiewie słowików, świetle księżyca, zimnym piwie i gorącym tangu. Zapraszamy na milongę do altany przy najstarszej kawiarni w Krakowie!

"Na świeżo zakładanych plantacyjach piję kawę w kafehausowej Altanie .." pisał w liście do Tytusa Wojciechowskiego, goszczący od 22 do 29 lipca 1829 roku w Krakowie .. Fryderyk Chopin (!). Bywali tu; T.B.Żeleński, ST.Wyspiański, T.Przybyszewski, a w naszych czasach tu właśnie bywał - wraz z grupą aktorów teatru Rapsodycznego - Karol Wojtyła, pisując swoje pierwsze poematy. Letnie koncerty muzyczne nadają temu miejscu niespotykanego gdzie indziej uroku. Znane postaci i ich twórcze dyskusje określają lokal jako elitarny i artystyczny, a duch Edith Piaf i współczesne piosenki Carli Bruni to codzienny klimat Café Zakopianka na krakowskich Plantach.


NIEDZIELA, Cafe Zakopianka: Altana Muzyczna przy Plantach (na tyłach Teatru Słowackiego)

19.00-22.00

organizatorzy: Ania i Marcin

DJ ANIA

W razie wątpliwości pogodowych prosimy o kontakt: tel. 603 445 141 (Ania)